Oto jak przez lata zmieniał się ideał kobiecego piękna

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Ideały kobiecego piękna stale się zmieniają i to, co było uważane za wzór 100, 50, a nawet 10 lat temu, obecnie może się jawić jako brzydota. Autorzy poniższego nagrania postanowili prześledzić zmiany definicji pięknej kobiety na przestrzeni dziejów.

 

Jakkolwiek może się to wydawać dziwne, przesadne wychudzenie prowadzące do tego, że kobiety mają chłopięce kształty, długo uważane było za coś niekorzystnego. Taki wizerunek rozpropagowali przeważnie homoseksualni projektanci mody, zafascynowani męskim ciałem.

 

Trudno się zatem dziwić, że modelki głodzą się, żeby wyglądać jak chłopcy, bez piersi, bez talii z wychudzonymi twarzami. Na szczęście to szaleństwo trwa najwyżej kilkadziesiąt lat, co w skali milleniów wydaje się śmiesznie krótkim czasem.

 

W okresie renesansu, piękną kobietą była ta, która miała najbardziej powabne krągłości. Z kolei już w latach 20-tych ubiegłego wieku, można był zaobserwować odwrotny kanon piękna. Liczyły się kobiety z małym biustem i wąskie w pasie. Standardy piękna zmieniały się zawsze i będą się zmieniały również w przyszłości.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Roni

Czyli wychodzi na to, że

Czyli wychodzi na to, że faceci chcieli by, aby kobiety były upasionymi świniami :/ Jak to dobrze, że niektórzy ludzie mają gdzieś modę i nie będą z siebie robić kalek poprzez otyłość. Moda to kolejna forma niewolenia.

0
0

Skomentuj